İl Emniyet Müdürlüğü Yenikent Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerince kusurları görülen araçların tescil plakalarına K.T.K.'nun 116. maddesi gereğince düzenlenen trafik idari para cezası karar tutanakları Pol-net ortamında bulunan PTT. tebliğ projesi aracılığıyla ilgililere gönderilerek tebliğ edilmektedir.
Ancak araç sahipleri ve sürücülerin adres değişikliği yapması vb. nedenlerle tebliğ edilemeyen trafik ceza tutanakları ile trafik idari yaptırım karar tutanakları PTT tarafından Yenikent Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine iade edilmekte, iade edilen tutanaklar ise tebliğ listesine işlenerek 30 gün süreyle askıda tutularak ilanen tebliğ edilmektedir. Ancak Bölge Trafik Denetlemeİstasyon Amirliği görevlilerince plakalarına ceza düzenlenen araçların genelde ilimiz dışındaki illerden olması nedeniyle askıda bulunan ilan listesinin araç sahipleri ve sürücülere ulaşılabilirliği çok fazla mümkün olmamaktadır.
Bu nedenle tebliğ listelerinin araç sahiplerine ilanen tebliğ edilebilmesi için 'İlanen Tebliğ Listesi' aşağıda yer almaktadır.