Adnan Menderes Yaşam Parkı’nda düzenlenen “Geleneksel Gediz Tarhana Festivali” açılışı için saat 17.00'da festival alanı girişinde tören düzenlendi.
Törene, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Gediz İlçe Jandarma Komutanı Jan. Binbaşı İsmail Sert, İlçe Emniyet Müdürü Barış Tosun, MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, AK Parti Kütahya Kadın Kolları Yürütme Kurulu Üyesi Şule Bilgili, İl Genel Meclisi Üyeleri, MHP Gediz İlçe Başkanı Mehmet Oyan, Gediz Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Vedat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Gediz İlçe Yönetimi, AK Parti Gediz Kadın Kolları Başkanı Tuba Akbulut ve Kadın Kolları, AK Parti Gediz Gençlik Kolları Başkanı Ali Akbulut ve Gençlik Kolları, Belde ve Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.Protokol tarafından yapılan konuşmaların ardından dua edilerek Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindeki protokol heyeti kurdele keserek festivalin açılışını gerçekleştirdi.

        Protokol üyeleri açılışın ardından festival alanında yer alan, satış reyonlarını gezerek esnaflarla sohbet etti. Hayırlı işler dileklerinde bulundular.
      Esnaf ziyaretinin ardından Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindeki protokol heyeti, Gediz Belediyesi tarafından yapılan 7 farklı renk ve parçadan oluşan Türkiye’nin 7 bölgesini temsil eden Gediz Şehitler Abidesi’ni ziyaret ederek tüm şehitlerimiz için dua edildi.