GEDİZ’DE "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" KUTLANDI
        Gediz Belediyesi Hizmet Binası önündeki meydanda gerçekleştirilen kutlamalara Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, Garnizon Komutanı Per. Atğm. İsmail Yapıcı, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Gediz İlçe Jandarma Komutanı Jan. Binbaşı İsmail Sert, İlçe Emniyet Müdür Vekili Fatih Borucu, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Av. Mesut Yörük, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk, Gediz Orman İşletme Müdürü Mustafa Merih Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Güner Yiğit, AK Parti Gediz İlçe Teşkilatı, AK Parti Gediz Gençlik Kolları, AK Parti Gediz Kadın Kolları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, İlçemiz Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur-an’ı Kerim Tilaveti okundu.
        Gediz Belediyesi Hizmet Binası önündeki meydanda konuşma yapan Gediz Kaymakamı Muhammet Önder konuşmasında; “Tarihi şan ve şereflerle dolu aziz milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk demokrasisine ve milli iradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişimini bertaraf etmiştir. Bizler de tarihimizin en önemli noktalarından biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması, unutturulmaması ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine izin verilmemesi adına gayret gösteriyoruz. Ülkemizin üzerinde hesap yapanların, hesapları ile birlikte figüranlarının yırtıp atıldığı bu güzel günün ikinci yıl dönümünü kutlar, başta 15 Temmuz Şehitlerimiz ve tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimizi ve o karanlık geceyi aydınlatan aziz milletimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.
        ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki hitapları ve 15 Temmuz belgesel filmi Gediz Belediyesi Hizmet Binası önündeki led ekrandan naklen takip edildi.
        Gediz Belediyesi Mehteran takımı konseriyle devam eden program, tüm camilerimizden selaların okunmasıyla ellerinde bayraklarla yüzlerce kişinin katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik yürüyüşünün ardından program sona erdi.