2007 yılından beri şehitler günü olarak anılmakta olan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün bu yıl 100. Yıl dönümünü kutladık. 18 Mart Şehitler günü anma programı. Sabah saat 9:30' da Abide Şehitliğinde yapıldı. Anma programı çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Mehmetçik tarafından saygı atışı yapıldı. İlçemiz Kaymakamı Avni KULA günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı ve anıt defterini imzalayarak tören sona erdi.
18 Mart Şehitler Günü anma Programına Belediye Kültür Salonunda saat 10:30 da devam edildi. . Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından günün anlam ve önemiyle ilgili Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Turgut ÇITAK konuşma yaptı. Daha sonra 2 öğrenci tarafından müzikli şiir okundu. Gediz'in şehitlerinin konu edinildiği videonun izlenmesinin ardından öğrenciler tarafından şehit yakınlarına karanfil hediye edildi.
Çanakkale den Haber Var ' adlı piyesin Evliya Çelebi Anadolu Lisesi öğrenciler tarafından sahnelenmesinin ardından ''Cennetin En güzel Çocukları '' adlı oratoryo 18 kişilik öğrenci grubu tarafından sunuldu.
Kahramanlık Türkülerimi saz, gitar ve keman eşliğinde bir öğrenci tarafından seslendirildi.
18 Mart Şehitler günü dolayısıyla düzenlenen yarışmada derce alan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verilmesiyle program sona erdi.