Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü Anma Programı kapsamında, Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreni yapıldı.
10 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 08.55'te Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü Anma Programı kapsamında; Kaymakamımız SayınAvni Kula, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Turgut Çıtak, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Emniyet Müdür Haci Çağlar, Askeri
Erkân, Daire Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinin katılımıyla Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulmasının ardındansaat 09:05'te Atatürk'ün anısına 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardındantörenbayrakların yarıya indirilerekCumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü Anma Programı için saat:09.30'daBelediye KültürSalonuna geçildi.
Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan Anma Programında; günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasının ardındanOsman GaziAnadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okunup, Atatürk'ün kişisel özellikleri, hayatının sunumu ve Oratoryo seslendirilerek program sona erdi.
10 Kasım Atatürk'ü Anma programı kapsamında yapılan çelenk sunma törenine ve programına; Kaymakamımız SayınAvni Kula, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Turgut Çıtak, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Emniyet Müdür Haci Çağlar, Askeri Erkân, Daire Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri,öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.